Skål med lock "Saara" Arabia, formgiven av Jaatinen Winquist, Arabia, stengods, handmålad dekor, 1970-tal, höjd 9, diameter 10cm

100 kr

(busskoll)

Auktnr SE25.20240519.A1721
Varukategori Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar
Kontor Göteborg Mölndal
Utropspris 100 kr
Aktuellt bud 100 kr
Stänger 2024-05-19 12:09:00
Provision 15 kr
Frakt 49 kr

Handväska, Calvin Klein, t...

Armband i gul/vitmetall med mikromosaik s.k. "Pietra Dura", 19,5cm bredd 14mm, slitage troligen Italien omkring 1900-talets mitt eller tidigare

Laptop Bang Olufsen, HP Elitebook 840 G6, modell 9560NGW Snr. 5CG00240L2, RMN: HSN 124C-4, produktid 4WG26AV, med laddare, visst slitage Skickas med postpaket.

Handväska, Guess Los Angel...

Väska, Guess, Los Angeles, med monogramdekor, ca 28x39cm, dustbag, nyskick

Väska, Guess, Los Angeles,...

Hänge med emalj i form av sköldpadda, 8x12mm (inklusive hängöglan), 18K Vikt: 0,6 g

Hänge med emalj i form av ...

Ett par örhängen i vitguld med diamanter 44xca0,005-0,01, Ø10mm, 18K Vikt: 1,1 g

Ett par örhängen i vitgul...

Ring med bärnsten Ulrich Denmark stl 18¾ 5-25mm, silver 925/1000  Vikt: 6,8 g

Ring med bärnsten Ulrich D...

Handväska, Guess Luxe, rö...

Skulptur, mässing, i form av kvinna med slöja, 1930-40-tal, troligen del till golvlampa, höjd 12cm

Skulptur, mässing, i form ...

Smyckesset Svenskt Tenn, signerat JS Brosch (bredd 64mm) samt örhängen (längd 39mm) ca 1970-tal

Skulptur/speldosa, Katt på...

Ring med svart sten troligen onyx, stl 18 bredd 3-29mm, stämplad sterling DSM, silver 925/1000 Vikt: 11,9 g

Armband med gröna stenar, möjligen imitationer, 18,5cm bredd 15mm, defekt, en ögla lös samt glapp i låset silver 925/1000 Vikt: 13,4 g

Armband med gröna stenar, ...

Figurin i brons på sockel ...

Ring med diamanter 21xca0,01-0,03ct, stl 18, bredd 1-10mm, GHA, 18K Vikt: 3,7 g

Collier med gröna stenar, filigranarbete, förgyllt 44,5cm bredd 3-11mm, silver 930/1000 Vikt: 19,7 g

Collier med gröna stenar, ...

Se kontorets övriga auktionsvaror